Fabuła


Baile to miasteczko położone w północnym Gcontae nad rzeką Mear, w dolinie między pasmami gór Ard i Iseal. Słynie ono z cudownych winnic, bogatych pałaców, wielkiego targu, a przede wszystkim niezwykłej historii. Kilkaset lat temu, gdy królestwo Gconctae prowadziło wojnę z wrogim królem państwa Láidir, po miasteczku krążyła przepowiednia. Mówiła ona, że gdy ojczyźnie będzie groził upadek, wybraniec przybędzie do miasta i sprowadzi nadzieję na koniec wojny. To wtedy właśnie, znany wszystkim hrabia O’Brien, przywiózł tajemnicze jajo z dzikich krajów zamieszkiwanych przez koczownicze plemiona. Dzicy mieszkańcy lasów opowiadali, że ma ono wielką moc. Jednak, by ‘obudziło się ze snu’, potrzebuje odpowiedniego właściciela. Hrabia szukał wybrańca, po całym miasteczku. Niestety po kilkunastu latach poszukiwań zmarł i rolę poszukiwacza przejął jego syn. Tymczasem do miasta zawitał tajemniczy przybysz. Wtedy właśnie z jaja wykluło się małe stworzenie. Nieznajomy stał się jego właścicielem, a miasto wróciło do dawnego rytmu życia. Po pięciu latach, gdy Láidir było bliskie wygrania wojny i zajęcia stolicy Gcontae, tajemniczy przybysz wyszedł z mroku wraz z nieznanym nikomu stworzeniem, nazwanym przez niego Smoczycą. To właśnie ona stała się nadzieją dla mieszkańców państwa. Smoczyca była najsilniejszą bronią, która zwalczyć mogła najlepszych rycerzy. Wtedy syn hrabi O’Briena wyruszył na poszukiwanie większej ilości jaj. Sprowadził do kraju 14 dużych jaj, które po kilku miesiącach znalazły swoich właścicieli. Utworzyła się wtedy elitarna armia kraju, zwana Piętnastką. Dzięki niej Gcontae wygrało bitwę. Wojna nadal trwa, mimo potęgi jaką stworzyło królestwo. Młodzi chłopcy i niekiedy dziewczęta, pragną zostać Jeźdzcami, jednak to udaje się tylko nielicznym. Powiadają, że tylko osoba o czystym sercu ma przeznaczonego sobie smoka.

W Balie jest dużo ciekawych miejsc, w których można spotkać innych. Oto one:
1. Rynek znajduje się w centrum miasta. Otaczają go kamienice najbogatszych mieszkańców miasta w których można wynająć mieszkanie za wysoką sumę.
2. Targ. Słynny targ od lat jest miejscem przekazywania informacji, pogaduszek oraz nierzadko potańcówek. Zawsze można też kupić tam świeże owoce czy warzywa, paszę dla konia, a nawet produkty sprowadzane zza granicy.
3. Ogrody O'Briena zostały założone przez słynnego hrabię, który sprowadził smoki do Balie. Są wielkie i często pełne niespodzianek. Bluszcze wijące się po murach oraz krzaki dzikiej róży tworzą niesamowity efekt.
4. Czarna Ulica - tutaj można znaleźć dziwkę każdego koloru skóry, płci czy narodowości. Czemu czarna? Nikt nie wie.
5. Góry Ard i Iseal to schronienie smoków gdy nie przebywają z właścicielami. Można tam także znaleźć wiele dzikich roślin potrzebnych do sporządzania eliksirów, a nawet kilka dzikich kóz.
6. Farma Brettona największa farma w całym miasteczku, jednak nie działająca od kilkunastu lat. Wciąż jednak można tam znaleźć kilka dziko żyjących kur, a nawet starego konia, którego dzieci przekarmiają marchewkami.
7. Lasy wokół miasteczka.
8. Wybrzeże rzeki Mear.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz